Вибір CMS для сайту

Варіанти вибору CMS: безкоштовні, платні CMS, CMS веб-студій

dvizhki-dlya-sajtov
Трапляються випадки, коли існуючий сайт вимагає капітальної реконструкції, витрати на яку можна порівняти зі створенням нового проекту. Саме зараз замовник стає перед вибором, на якій платформі будувати сайт. Благо варіантів не так багато, всього три:
  • Безкоштовні готові CMS («коробкові» версії).  
  • Платні готові CMS (коробочні версії).
  • Власні розробки студій («самописні» CMS).
Коротко наведемо сильні та слабкі сторони перерахованих варіантів. CMS із коробки (безкоштовна або платна ліцензія)CMS із коробки – це масові платформи для створення сайтів. Існують як безкоштовні, і платні версії подібних платформ.

«Безкоштовні» версії надаються розробниками в основному як є, і не передбачають жодної технічної підтримки, не дивлячись на це, розробники часто викладають оновлення та виправляють допущені помилки в коді. Серед безкоштовних платформ можна виділити WordPress, Joomla, phpBB, OpenCart, Drupal.

«Платні» CMS «з коробки» наполегливо намагаються довести, що вони коштують грошей. Аргументують вони нібито "великими можливостями" чи "додатковою підтримкою". Часто розробники сегментують свої продукти під певний тип сайтів: інтернет-магазин, блог, корпоративний сайт або портал, що ще більше звужує як вибір і функціонал, так і спеціалістів, знайомих з цією системою.

Після оплати ліцензії на користування системою керування контентом ви отримуєте доступ до оновлень коду, підтримки та, можливо, до маркету модулів. У цих платформах не дозволяється вносити зміну в код сайту, так як це може порушити цілісність системи, відповідно, продавець тоді "не гарантує надійної роботи сайту" - що є ще одним їх недоліком. Серед платних систем можна назвати: 1С-Бітрікс, NetCat, UMI.CMS, HostCMS, CS-Cart, AMIRO.CMS.

Плюси масових CMS

* Широкий вибір спеціалізації варіантів, від інтернет-магазину та корпоративного сайту, до платформ соціальних мереж. * Гнучкість у налаштуванні дизайну. Практично всі платформи не обмежують користувача налаштування візуального оформлення сайту. * Велика кількість стандартних модулів та маркетів. Практично будь-який придуманий модуль вже кимось розроблений, варто тільки пошукати. * Велика кількість фахівців. Не дарма дані CMS масові.

Мінуси коробкових рішень

* Все надається як є. Перш ніж вибирати платформу, потрібно вивчити її. * Складнощі у розробці нестандартних модулів. Фахівець, який налаштував клієнту дизайн сайту, швидше за все, не зможе провести автоматичне підвантаження позицій із бухгалтерії, що не зовсім зручно, тому що доведеться шукати ще одного майстра, а за ним ще одного тощо.

 

    Унікальна CMS, написана «під вас»

"Самописна" або розроблена вашою студією платформа - це свого роду квиток у вузький клуб за інтересами. В основному подібні розробки студії надають тільки своїм клієнтам, дешевше за інші варіанти, а в окремих випадках навіть безкоштовно. За фактом це спроба «прив'язати» клієнта до конкретної студії. Для відвідувача готовий сайт на унікальній платформі, може нічим і не відрізнятися від масової CMS, але для його власника різниця буде відчутною, і як правило не на краще.

      Плюси унікальної CMS

Індивідуальний підхід А раптом ви захочете, щоб при вході на ваш сайт вам приходила смс із номером відвідувача? Будь-яка примха…

Можливо - менша навантаження на движок сайту, це актуально для ресурсів, що відвідуються, від 100.000 чоловік на добу.

Повна підтримка клієнтів, студія має нести повну відповідальність за свою розробку.

Можна розробити будь-який модуль чи функцію на сайті, також усі дії робить один підрядник.

      Мінуси унікальної СМS

Один підрядник це як плюс, так і мінус, за всі доробки ви платитимете, оскільки студії не надають маркет модулів.

Повна монополія на складання цін на доопрацювання та підтримку.

Неможливо змінити підрядника, в 90 випадків зі 100 новий підрядник воліє зробити новий сайт, ніж доопрацьовувати унікальну платформу.

В основному немає безкоштовних оновлень помилок у коді.

    Висновок

Власні CMS веб-студій - це зовсім не варіант. Ви просто зав'язуєтесь на одному виконавцеві, який через рік може: зникнути (закриється веб-студія), погіршити якість послуг, перейти на нову CMS з погіршенням підтримки старої.
Функціонал власних CMS веб-студій — зазвичай набагато бідніший, ніж функціонал загальнодоступних платних або безкоштовних CMS.

Платні CMS – звичайно краще, ніж «власні CMS веб-студії». Вони надійніші, важче зламуються, мають кращий функціонал, кращу підтримку, менше зав'язують на виконавця.
Але платні CMS:cms-banner
— не завжди будуть надійнішими за безкоштовні CMS;
- Як правило не мають кращий функціонал;
- За них треба відчутно платити;
— найголовніше — мало фахівців знають та мають досвід роботи із платними CMS.

Майже будь-який PHP-кодер працював з WordPress, але лише один із 20 — з 1С:Бітрікс. Про більш рідкісні CMS - так про них багато хто і не чув (NetCat, UMI, Amiro і т.д.).

Безкоштовні CMS, а я кажу про свої популярні з них - WordPress, Drupal, Joomla:
- мають функціонал не гірше, ніж у платних CMS;
- Готових модулів - більше;
- за них таки не треба платити;
- Оновлення виходять частіше;
- легко знайти спеціаліста, який знає популярну безкоштовну CMS.
Отже вибір – на користь безкоштовних CMS на всі 100% і питання тут абсолютно не в грошах.

Бажаю удачі!

Стаття на основі матеріалу компанії Prodex.

ЗАМОВИТИ!
UK